Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

poškozená památka

VIDEO: V Římě se propadla střecha historického kostela

V centru Říma se zřítila střecha kostela San Giuseppe dei Falegnami, který se nachází nedaleko slavného Kolosea. Stavba ze sedmnáctého století se používá pouze pro svatební obřady. V době zhroucení krovu byla stavba pro veřejnost uzavřena. Nikdo tak nebyl zraněn.

Střecha kostela San Giuseppe dei Falegnami, o kterém se věří, že leží na pozůstatcích vězení, kde byl před svým ukřižováním držen svatý Petr, se ve čtvrtek odpoledne zřítila dovnitř budovy, uvádí portál TheLocal.it.

 

Uvnitř byl jeden kněz, který podle všeho vyvázl nezraněn. Na místo kromě policistů a hasičů dorazili kynologové se psi, kteří sutiny propátrali.

 

Škody by měly být podle TheLocal rozsáhlé, propadly se zhruba tři čtvrtiny střechy. Oblast kolem kostela byla uzavřena, nestabilní zbytky střechy byly odstraněny jeřábem.

 

 

Zatím není jasné, proč střecha spadla, při incidentu se do okolí zvedlo mnoho prachu, který byl viditelný i z dálky. Kostel je nyní otevřen všem elementům, panují tak obavy o další poškozování historické památky.
 

klma TN.cz