udělejme tečku

VIDEO: Vláda spouští první oficiální kampaň. Chce přimět lidi k očkování

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 13. 4. 2021 21:03
12.4. 2021 11:20
Téma:

Udělat tečku za pandemií chce každý. Stejně tak je pojmenovaná kampaň české vlády, která vznikla ve spolupráci s dobrovolnickou iniciativou komunikačních agentur. Očkování podle ní představuje jedinou cestu, jak celou situaci zlepšit. A proto vznikly videospoty, které k tomu mají přimět širokou veřejnost.

Pandemie koronaviru změnila život všem lidem. Nejen samotné onemocnění, ale především protiepidemická opatření přijatá k zastavení šíření viru, nás zasáhla naplno. Studenti a žáci nemohou do škol, mnoho podnikatelů nemůže provozovat svou živnost, lidé nemohou navštěvovat své příbuzné. Každý si přeje, aby se život vrátil k normálu. Podle vlády k tomu vede jediná cesta. Očkování.

 

Připravila proto kampaň, jejímž cílem je přimět lidi k tomu, aby se nechali očkovat. Heslem kampaně je "udelejme tečku za koronavirem" a ve videspotech jej lidé mohou slyšet nejen z úst odborníků, ale i laické veřejnosti. "Myslím si, že se máme očkovat, protože to je jediná cesta, jak zabránit tomuto onemocnění, které může mít fatální konec," říká v jednom z videí chirurg Pavel Pafko.

 

Na spot s Pavlem Pafkem a Ruth Tachezy se podívejte ZDE:

 

V dalším jsou ukázány životy různých lidí, z nichž každý vede v rámci pandemie svůj vlastní boj. Ať už se jedná o vyčerpané zdravotníky, rodiče na home officu s dětmi na distanční výuce či hospodské, jejichž podniky zejí prázdnotou.

 

 

Cílem kampaně je, aby se přihlásilo 70 % dospělé české populace na očkování. "Komunikace není primárně určená těm, kteří očkování zcela odmítají, ale těm, kteří nad očkováním ještě váhají nebo nemají dostatek informací. Zpočátku se chceme hodně soustředit na seniory a postupně přidávat aktivity na mladší cílové skupiny," vysvětluje člen realizačního týmu ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

 

Ministerstvo zdravotnictví také za pomoci iniciativy Cesta ven zřídilo web Česko očkuje, kde si lidé mohou videospot přehrát, dozvědět se, jak vakcíny fungují a zda jsou bezpečné nebo zjistit, kdy na ně přijde řada s očkováním. Od 14. dubna se budou moci registrovat lidí starší 65 let, v květnu by tuto možnost měli mít už i padesátníci.

 

Lékař Radek Mounajed věř, že očkovací kampaň bude mít efekt:

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

 

GALERIE: Vládní kampaň na podporu očkování proti covidu

1
/
8
Zdroj: MZ ČR
Kampaň na podporu očkování - 7

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz