Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.7. 2018 12:21
Zřícená budova

VIDEO: Všude křik a prach! Takhle hasiči zachraňovali lidi z trosek

Zdroj: HZS Praha

Hasiči zveřejnili video, které zachycuje dramatickou záchranu lidí ze zříceného domu v Mikulandské ulici v Praze. Ze sutin vyprostili dva dělníky, těžce zranění jsou ale tři. Záběry svědčí o náročnosti zásahu.

Záchranná akce začala v úterý krátce před půl jedenáctou dopoledne, skončila až pozdě v noci. Ke zřícené budově v Mikulandské ulici vyjelo pět jednotek hasičů, kteří prohledávali sutiny a pátrali po přeživších.

 

Na videu, které teď hasiči zveřejnili, se ozvývá i nářek raněného muže. Záchranáři ho odnášejí z domu na nosítkách. Prostor je plný prachu, jak se snaží trosky prohrabat a zachránit další možné oběti. Zranění byli tři dělníci, jeden z nich je v kritickém stavu.

 

"To si děláš p*del, tohle je kladivo, s tím nic neudělám, palice vypadá jinak," stěžuje si jeden z hasičů. Další do vysílačky hlásí, že je potřeba z auta přinést nosítka. Prohledávání sutin postupuje pomalu.

 

 

Sedmiminutové video zachycuje také poradu příslušníků záchranných složek. "Co dalšího potřebujeme ze skladu? Respirátory a vody, o ty už jsme zavolali, přivezou je ze Strašnic, nebudeme čekat na Červený kříž," říká náčelník štábu.

 

Část budovy se zřítila v úterý dopoledne, příčinu stále zjišťují policisté. Případ vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti. Dům už předali Metrostavu, který rekonstrukci provádí. Dva zraněné vyprostili ze sutin hasiči, třetí pomoc nepotřeboval.

epa TN.cz
Reklama