Mimozemský život

VIDEO: Z Měsíce startují stovky létajících talířů, tvrdí lovci UFO

Téma:
UFO

Záběry amatérského astronoma zaujaly pátrače po mimozemském životě. Podle něj totiž zachycují, jak z povrchu měsíce startují stovky létajících talířů! Odborníci jsou ale k videu skeptičtí, startující létající talíře prý nejsou ničím jiným než optickou iluzí.

Na síť YouTube nahrál video 13. listopadu uživatel Gerril Vigil. "Je to úžasné video. Ten klip je skutečně hodný pozornosti. Jsou na něm vidět objekty, které se v levém spodním rohu vznáší nad povrchem," napsal lovec mimozemšťanů s přezdívkou Mister Enigma.

 

"Vypadá to, že jich tam jsou stovky. Ale pořád ještě není jasné, jestli nejde jen o nějakou optickou iluzi," dodal Mister Enigma.

 

O tom, že se jedná o optickou iluzi, jsou přesvědčeni odborníci na astronomii. "Strávil jsem u teleskopů dost času. To, co vidíte, se jmenuje chromatická aberace," tvrdí profesionální fotograf John Biondo. Podle něj je tedy jev barevnou vadou čočky.

 

 

Další fotograf to podle listu Daily Mail přikládá vysoké vlhkosti vzduchu. Obraz měsíce, který astronom pozoruje, je pak zkreslen světelnými odlesky z povrchu země.

 

Každopádně, o tom, jestli se na měsíci neusídlila lidská civilizace, se brzy budou moci přesvědčit američtí astronauti. Pro nového prezidenta Donalda Trumpa je totiž návrat lidí na měsíc jednou z priorit jeho vesmírné politiky.
 

vbo TN.cz