KULTURU NEZASTAVÍŠ

Trampolínová show v Praze. Umělci přivezli lidem zábavu až pod okna

V této době většina umělců hledá příležitost, jak i nadále tvořit. A tak se každý během karantény a různých zákazů a nařízení se situací vypořádává po svém. Měli jsme doposud možnost zhlédnout z pohodlí domova živá vysílání koncertů, různých představení, či virtuální prohlídky muzeí. Dalším je český divadelní soubor Cirk La Putyka, který vyrazil do ulic, aby lidem přinesl zábavu přímo pod okna a nabídl jim rozptýlení během komplikované situace kvůli pandemii koronaviru.

 "Kulturu nezastavíš. Podpora živého umění funguje proto, abychom dali vědět všem lidem, že jsme tady, i když nemůžeme hrát. I pro nás je taková akce trošičku osvěžení duše a mysli ve chvíli, kdy jsme už asi 3 - 4 týdny zavření doma a nemůžeme se jednak živit, ale taky se nějak udržovat jak fyzicky, tak mentálně, abychom mohli prostě dál bavit publikum," uvedl umělec Dan Komarov. Umělci s okružní jízdou autem a trampolínou připevněnou k plochému přívěsu vystupovali jak v centru města, tak i kolem domů na okraji Prahy.


Originální představení přilákalo pozornost všech kolemjdoucích. Mávali, tleskali, bavili se a zejména si představení nahrávali na své mobilní telefony. Tato forma vystoupení si získala velký obdiv a rozdávala radost všem kolem. Divadelní soubor plánuje během karantény více takových představení, ale prozatím je drží v tajnosti.

TN.cz