předpověď počasí

Víkend bude deštivý, přidají se bouřky! Někde napadne i sníh

Téma:

Příjemného počasí se nedočkáme ani v příštích dnech. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude převážně pršet, na horách napadne čerstvý sníh. Očekávat bychom měly i bouřky, které se přeženou přes naše území v pátek.

Na státní svátek si lidé mohli užít krásné počasí. Převážně svítilo sluníčko a teploty se pohybovaly kolem 20 °C. Bohužel jasnou oblohu teď dlouho neuvidíme. Ve čtvrtek bude spíše oblačno, na jihozápadě a západě přeháňky. Nejvyšší denní teploty se mohou vyšplhat na 18 °C, na horách pak kolem 10 °C.

 

V pátek bude polojasno až oblačno. Místy se objeví přeháňky, které budou ojediněle doprovázet i bouřky, a to hlavně na severu a severovýchodě. Na Moravě si pak po ránu musejí dát řidiči pozor na mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 15 až 19 °C.

 

Deštivý bude také víkend. V sobotu bude zpočátku sice polojasno, postupně však od západu začne přibývat oblačnosti a přidá se i déšť. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, na východě může být až 19 °C. V noci pak teploty klesnou na 9 až 5 °C.

 

 

Neděle bude převážně zatažená, na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Nad 1000 metrů budou pak srážky sněhové. Očekávat bychom měli mírné ochlazení. Přes den nejvyšší teploty budou kolem 13 °C, v noci 9 až 5 °C.

 

GALERIE: Srážkové mapy

1
/
4
Zdroj: Meteopress
Srážkové mapy - čtvrtek

 

Déšť vydrží i v příštím týdnu. V pondělí bude převážně oblačno až zataženo, na východě místy déšť. Nad 1000 metrů bude opět sněžit. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Od úterý do čtvrtka nás čeká oblačno až polojasno, místy déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty 13 až 18 °C, noční teploty 8 až 4 °C.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

reg TN.cz