Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Předpověď na příští týden

Víkend bude studený, příští týden se ale opět oteplí. Teploty až 20°!

Teplé podzimní počasí
Zdroj: Profimedia
Příští týden přijde opět oteplení

Čeká nás sice chladný víkend, příští týden však podle meteorologů opět přijde oteplení. Teploty stoupnou až na 20 stupňů, bude ale foukat silný vítr.

Přestože 100. výročí vzniku Československa oslavíme zabalení do silných svetrů a šál, po studeném víkendu přijde opět teplý týden. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) maximální teploty v první polovině týdne stoupnou zejména na východě území až na 20 stupňů. Doprovázet je však bude silný vítr.

 

Víkend
V noci na sobotu do Česka dorazila ze západu studená fronta, která způsobila pokles teploty. V sobotu můžeme očekávat zataženo a na většině území déšť - v horách nad 1000 metrů bude dokonce sněžit.

 

Přes den by se měly teploty pohybovat od 6 do 10 stupňů, na východě území bude o něco tepleji. V neděli teploty dosáhnou maximálně 3 až 8 stupňů, na Moravě 9 až 13. V noci a ráno meteorologové předpovídají déšť se sněhem i v nižších polohách, nejen na horách. Celý den můžeme očekávat zataženo a přechodně i srážky.

 

 

Pondělí
I v pondělí bude zataženo s občasným deštěm. Během odpoledne se mračna začnou trochu protrhávat a srážky by měly být už jen ojedinělé. V noci můžeme očekávat teploty od 5 do 1 stupně. Přes den teploty stoupnou na 12 až 16 stupňů, na Moravě a ve Slezsku dosáhnou dokonce 16 až 20 stupňů.
Na západě bude nejchladněji, teploty se tam budou pohybovat okolo 11 stupňů. Od pondělka bude zároveň sílit vítr.

 

Úterý
V úterý bude zpočátku oblačno až zataženo, postupem se ale obloha bude vyjasňovat a můžeme očekávat polojasno, srážky budou ojedinělé. V noci se teploty budou pohybovat okolo 16 až 12 stupňů, na západě kolem 10 stupňů.

 

Nejvyšší denní teploty dosáhnou 16 až 20 stupňů. V úterý nicméně můžeme očekávat silnější vítr - v nížinách kolem 30 km/h, na horách bude foukat dokonce v rychlosti až 90 km/h. Během dne však bude vítr postupně slábnout.

 

 

Středa
Ve středu začnou teploty opět mírně klesat. Přes den se budou pohybovat okolo 12 až 17 stupňů, v noci klesnou na 6 až 2 stupně. Obloha by měla být oblačná až polojasná, ojediněle mlhy. Vítr bude silnější, místy bude fičet v rychlosti přes 50 km/h.

 

Čtvrtek až sobota
Ve zbytku týdne můžeme podle ČHMÚ očekávat oblačno až polojasno, místy ojediněle i déšť a ráno mlhy. V noci se teploty budou pohybovat okolo 12 až 7 stupňů, na západě kolem 5 stupňů. Přes den teploty dosáhnou 12 až 17 stupňů.

sei TN.cz