Předpověď počasí

Víkend přinese ochlazení a déšť. Pozor na přízemní mrazíky i bouřky

Podzimní déšť
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 21. 5. 2020
Téma:

Slunečného a teplého počasí si užijeme ještě ve čtvrtek a v pátek. V sobotu dorazí studená fronta, která přinese chladnější a vlhčí vzduch. Nad 20 stupňů se oteplí až v polovině příštího týdne, předpovídá Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Do střední Evropy v těchto dnech zasahuje výběžek vyššího tlaku vzduchu, který ale v pátek zeslábne, a přes Česko začnou postupovat frontální systémy od západu. "V dalších dnech se bude přesunovat ze Skandinávie nad Balkán tlaková níže a bude se zvolna vyplňovat," uvedl ČHMÚ na webu.

 

Kolem tlakové níže bude nejprve od severozápadu, poté od severovýchodu proudit chladný a vlhký vzduch. O víkendu nás tedy čeká mírné ochlazení a také déšť, případně přeháňky a ojediněle bouřky.

 

Ve čtvrtek bude skoro jasno až polojasno, během dne až oblačno. Teploty přes den vystoupají na 19 až 23 °C, na severovýchodě kolem 17 °C. V 1000 metrech na horách bude chladněji, kolem 9 °C, v Krušných horách a na Šumavě ale může být až 14 °C.


Předpověď počasí:

 

Také v pátek by mělo být zpočátku skoro jasno až polojasno, poté se ale začne zatahovat a v Čechách se k večeru mohou objevit přeháňky nebo déšť. Noční teploty klesnou na 7 až 3 °C a místy udeří přízemní mrazíky. Přes den teploměr ukáže 20 až 24 °C, na severovýchodě kolem 18 °C.

 

Na sobotu meteorologové předpovídají zataženo, déšť a přeháňky, ojediněle bouřky. Večer bude srážek ubývat a částečně se vyjasní. Na východě by pršet nejdříve nemělo a na jihu zase mohou lidé naměřit až 22 °C. Ve zbytku Česka bude 15 až 19 °C, v noci pak 12 až 8 °C, na východě až 6 °C.

 

 

V neděli bude polojasno až oblačno, na jihovýchodě zpočátku zataženo. Především odpoledne se objeví přeháňky, trvalejší déšť ale ČHMÚ neočekává. Noční teploty spadnou na 9 až 5 °C, přes den vyšplhají na 16 až 20 °C.

 

Také začátek příštího týdne bude oblačný a deštivý, ojediněle se vyskytnou bouřky. Nad 20 stupňů by se mělo znovu oteplit v polovině týdne, spolu s tím se také vyjasní.

TN.cz