Nehody na silnicích

Víkend ve znamení alkoholu! Policisté řešili okolo 800 nehod, zemřelo 5 lidí

Téma:

Víkend před vyhlášením nouzového stavu se nesl ve znamení večírků a alkoholu a promítlo se to u dopravních nehod. Alkohol byl zjištěn u řidičů téměř při 55 nehodách - tedy ve větším množství, než je o víkendech obvyklé.

Od pátku do pondělí vyjížděli policisté i hasiči skoro k 800 dopravních nehod, při kterých zemřelo pět lidí.


Na Opavsku museli hasiči zasahovat u nehody dodávky, u které zřejmě sehrál roli alkohol. Zraněnému řidiči pomohli ven lidé, dodávku ponořenou do vody a bahna až po okna vyprostila speciální technika.

 


"Čtyřicetiletý řidič dodávky značky Mercedes zřejmě nezvládl řízení a v pravotočivé zatáčce vjel s vozem do koryta přítoku rybníku. Policisté řidiči na místě provedli orientační dechovou zkoušku, která vykazovala pozitivní výsledek. Muži bylo naměřeno 2,59 promile alkoholu v dechu,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.


Na odstranění případných nečistot a uniklých provozních kapalin hasiči použili několik kilogramů nasákavého sorbentu. Hrozila totiž kontaminace pstruhových sádek, kam tekla voda z náhonu. Vyšetřováním příčiny a okolností dopravní nehody se nyní budou zabývat policisté.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Barbara Hanousek, ls TN.cz