prošly si peklem

Krásky, které překonaly nepřízeň osudu. Jsou to Silačky s velkým S

Život bez vlasů, boj se smrtelnou nemocí, mrtvice ve dvaceti nebo domácí násilí. To jsou jen některé nepříjemné životní situace, které spojují Silačky.

Karolína, Eva, Nikola a Bára. Každá z nich je jiná, ale přesto mají jedno společné - život se s nimi nemazlil. Žádnou lítost ale nečekejte, stačí chvíle v jejich společnosti a už vnímáte neuvěřitelnou energii, která z nich srší. Tyhle krásky překonaly nepřízeň osudu a rozhodly se sdílet svůj příběh a pomáhat ostatním. Za projektem Silačky, který už sledují desítky tisíc lidí, stojí teprve 22letá Karolína Čmielová.


Původní myšlenkou projektu bylo vytvořit komunitu, aby holky věděly, že na svoje problémy nejsou samy a že existuje někdo, kdo si podobnou zkušeností už prošel.


Zakladatelka Silaček Karol léta bojovala s poruchami příjmu potravy. Báře lékaři jí diagnostikovali alopecii, tedy nadměrné vypadávání vlasů, ale třeba i řas nebo obočí. Bez vlasů se musela na chvíli obejít i 23letá Nikola Schwarzová. Ta bojovala s rakovinou lymfatického systému a o svých problémech se rozpovídala i Eva Kejíková, čtvrtá členka Silaček. Onemocnění se jmenuje endometrióza a je to, jednoduše řečeno, oddělená děložní sliznice.

 


Tyhle obyčejně neobyčejné holky umí předávat obrovskou dávku podpory a naděje lidem, kteří jsou na dně svých sil. Je neuvěřitelné, jak jedna myšlenka může ovlivnit tolik lidských osudů. A když se zahledíte pozorněji, nemůže vám ujít, že i ony díky Silačkám něco hodně důležitého získaly - opravdové přátelství.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TV Nova