BLÍZKÁ BUDOUCNOST

VÍKEND: Nákup potravin ve virtuální realitě

Téma:

Virtuální realita již dávno není jen výsadou hráčů počítačových her. Čím dál častěji se začíná objevovat i v oborech, kde byste ji vůbec nečekali. Na virtuální realitu do budoucna spoléhají například psychiatři, chirurgové nebo armáda. Podle odvážných odhadů budeme už za pár let ve virtuálním světě například nakupovat potraviny.

Na první pohled svět bez hranic, svět, ve kterém jste jen vy pánem svého času a rozhodování. Kdo by si také nepřál zalétat nad krajinou, potápět se v prostředí hlubin oceánů, nebo si skočit rovnou z vesmíru k zemi. Virtuální realita významně pomáhá také překonat donedávna nezvládnutelné fobie.

 

 

 

Virtuální prostředí oslovilo odborníky i z dalších oborů a ti se rozhodně nehodlají ničím zdržovat. Vývoj speciálních terapeutických prostředí dostal zelenou na plné čáře. Bojíte se pavouků, mluvení na veřejnosti, létání nebo obyčejných výšek? Nasaďte si brýle! Brýle je možné sehnat už od 250 korun. 

 

Virtuální realita prý už brzy vtrhne do světa nakupování. Podle představ vývojářů si jednou nasadíte brýle, usadíte se do křesla a všechno, včetně složení vaší plechovky fazolí si v teple domova osaháte a vyberete. Pak si uvaříte kávu. Než ji dopijete, dorazí celý nákup až k vašim dveřím.

 

 

Začněte se na virtualní svět pomalu připravovat, aby jednou virtuální realita nemusela řešit vaši fobiií z virtuální reality.

 

Další reportáže z Víkendu najdete ZDE.

 

 

TN.cz/frm