Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Posedlost módou

Závislost na džínách a muži, kteří za ně zaplatí desetitisíce korun

V posledním dílu našeho seriálu o posedlosti módou jsou po dětech a ženách na řadě muži. Věřili byste, že dokážou za zdánlivě obyčejné džíny utratit přes deset tisíc korun a v oblečení můžou mít uloženou významnou část jmění? Hrdinové reportáže prozradí i to, jak si vytvořit takové džíny, které nikdo jiný na světě nemá.

Když jsme vybírali zástupce mužského pohlaví pro téma posedlost módou, byly džíny jasnou volbou. Tito muži návratu k denimovým kořenům propadli a produkci velkých a také tradičních výrobců bez pardonu ignorují.

 

Podívejte se na reportáž z magazínu Víkend, kde uvidíte ty neexkluzivnější džínové kalhoty zvané selvedge, tedy ty které se vyrábějí úplně stejně jako původní džínové kalhoty ze sklonku devatenáctého století. Takové nohavice jsou tak skutečnými potomky původních riflí.

 


 

Hlavní předností selvedge džínů totiž je do morků kostí poctivé řemeslo. Plátno tohoto denimu je tkané na starých člunkových strojích, které niť nepřestřihávají, ale vedou jej od jednoho okraje k druhému. Tím vzniká čistý a zakončený okraj látky.

 

Náš seriál o posedlosti módou návratem ke kořenům denimu končí. Prohlédněte ještě dnes partnerům, rodičům i dětem skříněa botníky, možná s člověkem závislým na specifickém oblečení žijete a ani o tom nevíte.

 


Mějte ale u toho na paměti, že u džín, stejně jako u zdánlivě obyčejných tenisek dospívajících, nebo u speciálního spodního prádla našich žen vždy platilo a platit bude: kdo si hraje, nezlobí.

TN.cz/vem