Dlouhodobá předpověď

Víme, jak bude na Štědrý den! Budou Vánoce na sněhu?

Téma:

Prodloužený víkend bude v Čechách slunečný, na Moravě deštivý. Kromě krátkodobé předpovědi známe i dlouhodobý výhled. Přečtěte si, jak bude na Vánoce!

Pokud chcete strávit prodloužený víkend v Čechách, děláte dobře. Nejlepší vyhlídky má zatím západ republiky, naopak na Moravě by mělo v pátek i sobotu pršet. Oblačnost se ale bude od neděle protrhávat a ve svátek už bude jasno.

 

Teploty se budou pohybovat od patnácti do dvaceti stupňů, po ránu budou klesat až ke čtyřem stupňům Celsia. Tak zní krátkodobá předpověď, ale my jsme pro vás zjistili i výhled na delší dobu.

 

Nejvíce nás zajímalo, jak bude v zimě a na Vánoce. "Ve střední Evropě by měla být teplota nadprůměrná. To znamená spíše blátivá a deštivá," předpovídá meteoroložka Dagmar Honsová. Pokud sníh vůbec napadne, nevydrží dlouho.

 

 

Opačného názoru jsou horalové a kartářky. Už v polovině léta nás přesvědčovali, že příroda naznačuje přímo ladovskou zimu. "Možná přijde taková zima, že budeme mít sníh až po střechu. Vánoce určitě na sněhu budou," svěřil se krkonošský horal Valerian Spusta. Jeho slova potvrzuje i Vladimír Braun, další horský rodák. "Mám tu na zahradě srnky, chodí mě navštívit. To znamená, že bude změna počasí a nastane chladnější období."

 

Sníh nám předpovídají prý také karty a kávový lógr. "Vypadá to, že bude snížek, bude i mráz," vyčetla z karet věštkyně Helen Silvan. Čí předpověď nakonec zvítězí - to poznáme už za tři měsíce.

TN.cz