Není to těžké

Víme, jak pokaždé uděláte dobrý dojem! Tři jednoduché triky

Hádka - ilustrační foto - 1
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Téma:

Říká se, že první dojem je nejdůležitější a to, jak se u někoho na "první dobrou" zapíšete, se jen velmi těžko mění. Přitom prý stačí ovládat tři jednoduché triky a stanete se nezapomenutelnými. A to v tom dobrém smyslu slova.

O tipy, jak zazářit při prvním setkání s někým novým, se podělila Carmen Simonová, vědkyně věnující se lidskému vnímání (kognici), která o tomto fenoménu napsala i knihu. Podle ní k úspěchu stačí tři jednoduché triky.

 

1. Podpořte svá slova fakty

Podle Carmen Simonové je při komunikaci s ostatními naprosto klíčové podpořit svá slova fakty. Lidé si vaše slova (a vás) totiž mnohem lépe zapamatují, když se v rozhovoru opřete o fakta místo názorů nebo abstraktních přirovnání.


Rozhodně podle vědkyně také uděláte dobře, pokud fakta třeba třikrát zopakujete, píše britský Daily Mail.

 

2. Konverzační partnery překvapte a ptejte se jich

Když se bavíte s ostatními, moment překvapení je tím, co je do rozhovoru s vámi vtáhne a udrží je tam. A díky tomu si vás pak budou dlouho pamatovat. Nebojte se také pokladát svým konverzačním partnerům otázky, i to živí jejich pozornost.

 

3. "Zhypnotizujte" své posluchače

Vědecké poznatky jasně ukazují, že čím více dokážete své posluchače zaujmout, nabudit a upoutat, tím více si zapamatují nejen to, co jim říkáte, ale také řečníka, tedy vás.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pez TN.cz