Soud rozhodl

Vinen! Přijde policista za zabití motorkáře o práci?

Téma:

Příbramský okresní soud potrestal podmínkou policistu, který před třemi lety při otáčení služebního auta v Dobříši zavinil smrt mladého motocyklisty. Muž tak nejspíš přijde o práci.

Čerstvý verdikt soudu zní takto: dotyčný musí dva a půl roku sekat latinu, jinak půjde na dva roky do vězení. A navrch tříletý zákaz řízení.


Verdikt je zadostiučiněním pro rodiče dvaadvacetiletého Martina, který v květnu 2012 tragicky zahynul poté, co narazil do policejního passatu. Mladík se sice srážce snažil zabránit položením stroje na silnici, ale ani tak náraz nepřežil.


Krátce po nehodě se TV Nova ozval svědek, který nebezpečný policejní manévr viděl. Podle jeho tvrzení se policejní VW Passat neotáčel, ale jednoduše vletěl do křižovatky z vedlejší silnice a nedal mladíkovi, který jel po hlavní silnici, přednost.


Soudy se tragickou nehodou zabývaly několikrát - policista byl nejprve osvobozen, krajský soud ale verdikt zrušil a nyní soud vynesl další rozsudek. I ten ovšem není definitivní, stále je tu možnost odvolání.


Tak jako tak už je skoro jisté, že policista, který služební passat řídil, přijde o práci. Osvobozující verdikt totiž už nepřipadá v úvahu bez spousty nových důkazů a pro práci u policie je pochopitelně podmínkou bezúhonnost. Nemluvě o tom, že dopravní policista může bez řidičáku fungovat dost těžko.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

AUTENTICKÁ GALERIE: Hrdina! Chlapec se raději nechal shodit z mostu, než aby někoho zabil

Policista zastřelil chlapce s napodobeninou pistole. Měl by jít sedět nebo jednal podle zákona?

 

pez TN.cz