Gastronomie

Víno, sýry i šneci. Pražská Kampa láká na laskominy z Francie!

Simona Šimková
Simona Šimková
14.7. 2020 22:09
Téma:

Na počest francouzského státního svátku Dobytí Bastily se od úterka na několik dní mění na francouzskou promenádu pražská Kampa. Na návštěvníky čeká gastronomický zážitek pod širým nebem, kde můžou ochutnat desítky druhů sýrů, víno a samozřejmě také šneky.

Koláče sladké i slané, klasické quiche, klobásky, krevety, vůně levandule a pravých sýrů. Když překročíte tu správnou bránu, dýchne na vás pravá Francie.

 

Třiadvacet stánků a každý je jiný. Vyzkoušeli jsme jeden po druhém a na radu rozeného Francouze šli po tom nejtypičtějším. Tedy po šnecích a ústřicích.

 

A jak říkají slečny na stánku s klobásami, bez klobásky není lásky a za ochutnání stojí třeba ta s kančím masem, býčím, oslím a nebo třeba s modrým sýrem.

 

 

Samostatnou kapitolou jsou právě sýry, bez kterých se francouzská tabule neobejde. K mání jich je na Kampě skoro stovka.

 

A nechybí ani sladké pokušení. Z takového výběru se dá poskládat bohatá a rozmanitá hostina. Všechny pochutiny můžete také zapít. Na výběr jsou vína červená, růžová, bílá. Anebo třeba specialita – levandulový švihák – růžové víno s levandulí.

Související témata:
pez TN.cz