Koronavirus

Virus na Dole Darkov. Počet nakažených stoupl na 113 případů

Téma:

Koronavirus se i nadále šíří mezi zaměstnanci karvinského Dolu Darkov. V současné chvíli je pozitivně testováno 113 zaměstnanců. Hygienici pokračují v plošném testování. Počet pozitivně testovaných tedy zřejmě i nadále poroste.

Testy na nákazu novým typem koronaviru prokázaly nemoc již u 113 zaměstanců a jejich šesti rodiných příslušníků. Důl Darkov patří společnosti OKD a v současnosti v něm pracuje okolo 1800 zaměstanců.

 

První příznaky nákazy se u horníků objevily minulý týden, kdy bylo na nákazu pozitivně testováno 17 lidí. Hygienici z Krajské hygienické stanice Ostrava se tedy rozhodli pro plošné testování zaměstnanců dolu.

 

Důl Darkov od počátku nákazy zavedl přisná hygienická opatření. Horníci musí nosit roušky, případně respirátory, rukavice a brýle. Třikrát denně jsou také dezinfikovány společné prostory. Šíření bohužel přispívá především prostředí samotného dolu, kde je horko, a horníci jsou často mezi sebou v blízkém kontaktu.

 

Mezi nemocnými jsou jak čeští, tak i polští zaměstanci. Hygienická služba provádí v současné chvíli vyhledávání významných kontaktů u nakažených osob. Díky pokračujícímu testování je tedy velmi pravděpodobné, že číslo počtu nakažených bude i nadále stoupat.

 

Celkově je v Moravskoslezském kraji dle informací KHS 1223 případů nákazy koronavirem.

 

Nakažených z karvinského dolu Darkov nadále přibývá:

Související témata:
jh TN.cz