epidemie koronaviru

Virus postihl další domov důchodců, v Litoměřicích se nakazilo 52 seniorů

Seniorka s rouškou - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 31. 3. 2020
Téma:

Ani s přísnými opatřeními se nedaří seniory, kteří jsou rizikovou skupinou, ochránit před nákazou koronavirem. V litoměřickém domově důchodců testy potvrdily nemoc u 52 seniorů. Jeden z nakažených pacientů zemřel.

V litoměřickém Domově U Trati, který je zařízením pro seniory, celkem žilo 72 klientů. Koronavirem se nakazila většina z nich - testy nemoc potvrdily u 52 důchodců. Většina z nich má mírný průběh a nevykazuje závažné příznaky.

 

Šest seniorů ale skončilo v litoměřické a ústecké nemocnici, jeden z nich nakonec zemřel. "Muž byl několik dní hospitalizován na infekčním oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Nákaza novým typem koronaviru nebyla hlavní příčinou úmrtí, jednalo se o onkologického pacienta s řadou dalších interních chorob," uvedlo Centrum sociální pomoci Litoměřice na svých stránkách.

 

Covid-19 se potvrdil i ju ednoho zaměstnance. Testům se podrobil i zbytek personálu. "Na výsledky testování ošetřujícího personálu stále čekáme," uvedlo centrum. Většina klientů podle něj zůstává v péči personálu Domova U Trati. Celé zařízení je nicméně v karanténě. "Zaměstnanci se tam na nezbytně nutnou dobu nastěhovali," dodalo centrum.

 

 

 

Sociální pracovnice postupně informují rodiny nakažených důchodců. "Všichni doufáme, že bude brzy lépe. Nezapomínejme, že v těžkých dobách i pozitivní mysl může pomoci v uzdravování, i když je nesmírně těžké si ji uchovat," vzkazuje lidem starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

 

"Veřejnost a rodinné příslušníky našich klientů žádáme především o shovívavost a taktéž o zamezení šíření nepravdivých zpráv telefonicky našim klientům. Věřte, že to poslední, co nyní potřebují, jsou domněnky a smyšlené tragické scénáře. Sociální izolace je pro naše seniory velmi složitá a citlivá – mějte, prosím, na paměti, že od nás, jakožto od personálu vykonávajícího sociální službu, mají veškeré potřebné informace o vývoji situace v našem domově i okolí," vyzvalo lidi centrum.

 

Koronavirus postihl i dům pro seniory v Břevnici na Vysočině. Stav některých z nich se zhoršil. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz