Vaříme s Romanem

Vítěz MasterChefa prozradil tajnou ingredienci na květákovou polévku!

Roman Staša
Zdroj: TN.cz
Květáková polévka Romana Staši
Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
12.2. 2021 15:51

Ve Snídani s Novou vaří každý pátek Roman Staša, vítěz pořadu MasterChef Česko a tentokrát si pro diváky připravil recept na květákovou polévku. Na celý postup přípravy se můžete podívat zpětně ve videích na Nova Plus.

V pátek ráno byl Roman Staša hostem Snídaně s Novou a nepřišel s prázdnou. Přinesl si několik surovin, aby mohl divákům předvést svůj nejnovější recept na květákovou polévku, kterou ozvláštnil netradiční ingrediencí.

 

Zásadní změnou oproti jiným receptům je podle Romana nahrazení smetany. Místo ní použil MasterChef 2020 kokosové mléko. Přidal pak ještě tip na konec. "Orestoval jsem si květák ještě lehce na pánvi a nasypu ho nahoru na naservírovanou polévku," radí Roman. Podle toho pak každý pozná, co za jídlo má před sebou. Celý recept najdete ZDE.

 

 

Anketa

Zajímají vás Romanovy recepty?

Hlasovalo 388 lidí.

Jenže k uvaření květákové polévky, potřeboval Roman už hotový kuřecí vývar, který doma připravoval hodně dlouho. "Táhl jsem ho asi devět hodin, pak jsem ho scedil a ještě dvě hodiny redukoval, aby měl pořádnou sílu," prozdradil svůj postup Roman. Jaké jsou jeho další triky, zjistíte ZDE.

 

Roman Staša teď každý pátek ve Snídani s Novou vaří, takže si jeho inovativní recepty nenechte ujít. Vždy ve čtvrtek večer najdete potřebné ingredience na Nova Plus, abyste už v páteční Snídani mohli vařit s ním. Pokud ale nejste zrovna ranní ptáčata, nezoufejte! Všechny Romanovy recepty najdete zpětně na Nova Plus.

TN.cz