Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

volby 2014

Vítězové a poražení: Valenta se směje, Schwarz totálně poražen

Valenta a Schwarz
Zdroj: TN.cz

Do senátu míří dva miliardáři. V Uherském Hradišti zvítězil majitel společnosti Synot Ivo Valenta. Do horní komory parlamentu se dostal také majitel společnosti Juta Jiří Hlavatý. Ze známých jmen propadl například ředitel pražské záchranky Zdeněk Schwarz.

Zakladatel loterijní společnosti Synot Ivo Valenta (Strana soukromníků ČR, SsČR) byl zvolen do Senátu. Ve druhém kole senátních voleb v Uherském Hradišti porazil místostarostu Ostrožské Nové Vsi Pavla Botka z KDU-ČSL. Vyplývá to z konečných výsledků senátních voleb, které dnes na volebním webu zveřejnil Český statistický úřad. Dosavadní senátorka Hana Doupovcová (ČSSD) vypadla v prvním volebním kole.
 

Druhého volebního kola se v obvodu zúčastnilo 21,26 procenta voličů. Před týdnem dorazilo k volebním urnám 46,95 procenta těch, kteří mohou volit.
 

Valenta nyní získal 54,17 procenta odevzdaných hlasů, celkem 11.660. V prvním kole ho podpořilo 14.071 voličů, měl 31,1 procenta hlasů. Botka nyní dostal podporu 45,82 procenta volících, tedy 9864 lidí. V prvním kole měla 13,29 procenta hlasů, celkem 6014.

Čuba smáznul Gajdůškovou
 

Místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková (ČSSD) neobhájila svůj mandát v horní parlamentní komoře. Ve druhém kole senátních voleb ve Zlíně ji porazil František Čuba (SPO), bývalý dlouholetý šéf JZD Slušovice a poradce prezidenta Miloše Zemana. Vyplývá to z propočtu agentury ČTK z průběžných výsledků voleb, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.
 

Trutnov bude hájit Hlavatý
 

Novým trutnovským senátorem se stane majitel textilky Juta Jiří Hlavatý (za ANO). Vyřadil náčelníka krkonošské horské služby Adolfa Klepše, který kandidoval za TOP 09. Vyplývá to z propočtu ČTK na základě průběžných výsledků voleb, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. V Senátu Hlavatý nahradí Pavla Trpáka (ČSSD), který vypadl v prvním kole voleb před týdnem.
 

Schwarz propadl
 

Senátorem za Prahu 1 bude bývalý rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl (za KDU-ČSL). Ve druhém kole senátních voleb porazil dosavadního senátora za ODS a ředitele pražské záchranné služby Zdeňka Schwarze. Vyplývá to z konečných výsledků senátních voleb, které dnes na volebním webu zveřejnil Český statistický úřad.
 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VOLEB NAJDETE ZDE!
 

Druhého volebního kola se v obvodu zúčastnilo 18,27 procenta voličů. Před týdnem dorazilo k volebním urnám 39,14 procenta lidí, kteří mohli volit.
 

Hampl nyní získal 68,44 procenta odevzdaných hlasů, celkem jich bylo 10.579. V prvním kole ho podpořilo 8588 voličů, měl 27,19 procenta hlasů. Schwarz nyní získal podporu 31,55 procenta volících, tedy 4878 lidí. V prvním kole měl 20,30 procenta hlasů, celkem jich bylo 6411.
 

Poraženým je i Chládek
 

Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) svůj senátorský mandát neobhájil. Ve druhém kole voleb na Lounsku prohrál se starostkou Žatce Zdeňkou Hamousovou (za ANO). Vyplývá to z konečných výsledků senátních voleb, které dnes na volebním webu zveřejnil Český statistický úřad.
 

Druhého volebního kola se v obvodu zúčastnilo 17,73 procenta voličů. Před týdnem dorazilo k volebním urnám 38,55 procenta lidí, kteří mohli volit.
 

Hamousová nyní získala 52,31 procenta odevzdaných hlasů, celkem 10.837. V prvním kole ji podpořilo 10.685 voličů, měla 25,79 procenta hlasů. Chládek dostal ve finále podporu 47,68 procenta volících, tedy 9876 lidí. V prvním kole zvítězil; měl 26,88 procenta hlasů, celkem 11.134.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Amíci se nezdají: Ve vládě loni propili 26 mega! Kam se hrabe Zeman

Podívejte se na sexy fotky! Dcera politika a hokejisty Jiřího Šlégra chce být modelkou 

tn.cz ČTK