předpověď počasí

Vítr a déšť páchaly v noci škody, nový týden přinese ochlazení

Vítr
Zdroj: Getty Images
Počasí. Ilustrační foto
Téma:

Vytrvalý noční déšť a nepříjemný vítr s ránem ustaly. Výstraha, která platila pro Jižní Moravu, je již odvolána. Od pondělního rána je počasí stabilizované, Český hydrometeorologický ústav aktuálně nevaruje před žádnou výstrahou.

V noci měli hasiči napilno hlavně na Moravě. Na Znojemsku bylo potřeba vyčistit hned na několika místech vozovku od popadaných větví a stromů, s podobnou překážkou v komunikaci se potýkali také záchranné sbory na Blanensku a v Nesovicích na Vyškovsku.
 

Rovněž v Moravskoslezském kraji vyjížděli k ppadaným stromům, a to v Albrechticích v okrese Karviná a v Bartošovicích na Novojičínsku.

 

Během pondělí zvlněná studená fronta postoupí z našeho území dále k východu, za ní k nám bude proudit chladnější vzduch od západu.

 


"V pondělí bude převážně oblačno, ojediněle, zejména na horách, slabý déšť. Večer od jihozápadu srážky četnější. Nejvyšší teploty 9 až 12 °C, na horách 5 až 8 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, přechodně místy s nárazy kolem 15 m/s, bude večer slábnout," uvedl ČHMÚ.


Mírná jihozápadní vítr a teploty kolem osmi stupňů celsia a by nás měly provázet i v následujících dnech.
 

TN.cz