Extrémní počasí

Silný vítr zaměstnal hasiče, na Jesenicku spadl strom na auto

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
21.10. 2020 6:38
Téma:

Silný vítr na Jesenicku od úterního odpoledne až do noci lámal a vyvracel stromy. Hasiči z Olomouckého kraje museli hlasí přinejmenším 12 výjezdů kvůli výkyvům počasí. Nedaleko Zlatých Hor dokonce strom spadl na projíždějící auto.

Hasiče na Jesenicku v úterý až do noci zaměstnal silný vítr, který lámal a vyvracel stromy. Mnohé z nich popadaly na silnice. 

 

"Neznělo by to vtipně - ale realita, vodu střídá vítr. Na Jesenicku evidujeme nárůst počtu výjezdů k pádům stromů vlivem působení silného větru," informovali hasiči na twitteru.

 

Policisté museli uzavřít silnici 445 na vjezdu do obce Zlaté Hory, strom tam spadl na auto. Řidič vyvázl s lehčími zraněními. Omezení by mělo skončit kolem osmé hodiny ráno.

 

 

 

Středa by měla být podle meteorologů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) klidnější. Povane mírný jihovýchodní až jižní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s, v západní polovině Čech pouze do 4 m/s. Na horách vítr dosáhne rychlosti kolem 70 km/h. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 14 až 18 stupni Celsia.

 

GALERIE: Hasiči řešili vyvrácené stromy

1
/
8
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Hasiče v Olomouckém kraji zaměstnal silný vítr - 16

 

Předpověď počasí na středu 21. října:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz