ANKETA nesplněné sliby

Vláda nepřidala učitelům dost, školské odbory vyhlásí stávku

Stávka učitelů
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 31. 10. 2019
Téma:

Učitelé chtějí jít do stávky. Nelíbí se jim, že jim vláda chce přidat na platech jen osm procent. Školské odbory požadují deset.

Školské odbory chtějí v pondělí v jedenáct hodin oznámit termín, kdy půjdou učitelé do stávky. Nelíbí se jim navýšení platů o osm procent.


"Osmiprocentní zvýšení platového základu učitelů, které nyní navrhl ministr školství Plaga, je nižší, než slíbil a v rozporu s jednáním, které proběhlo s premiérem Andrejem Babišem," uvedly školské odbory.

 

Anketa

Podporujete stávku učitelů?

Hlasovalo 2475 lidí.

 

"Už potřebujeme schválit navýšení platů. Na základě posledního jednání s odbory jsme dospěli k názoru, a myslím, že oni s tím souhlasili, že je potřeba mít nějakou pohyblivou složku. Takže jsme se vrátili ke koncepci procentuálního navýšení platů ve výši osmi procent do tarifů a dvě procenta by byla pohyblivá složka,“ řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

 

 

Ministr školství na posledním jednání s odboráři nabízel plošné navýšení platů o 2 700 Kč a dalších 900 Kč navíc pak na odměnách, to ale vláda neodsouhlasila. Ještě nedávno ale vláda chtěla učitelům přidat 10 procent, začátkem letošního roku to bylo 15 procent.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o vyhlášení stávkové pohotovosti školských odborů:

Související témata:
TN.cz