Kritická infrastruktura

Vláda plošně uzavřela školy i školky, části rodin se ale nařízení netýká

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
Aktualizováno 13:30
1.3. 2021 13:18
Téma:

Ostrava opět otevřela školy a školky pro děti zaměstnanců z kritické infrastruktury, jedná se tedy třeba o děti policistů nebo záchranářů. Tyto rodiny totiž mají výjimku, aby nebyla například ohrožena záchrana životů.

Jsou v první linii, zachraňují naše životy, nebo je chrání. Kvůli pandemii a přísnějším opatřením je teď na nohou každý z nich. Jenže někteří členové záchranných složek řešili problém, kam s dítětem. 

 

"Na základě usnesení vlády jsme opět otevřeli krizové školky pro zaměstnance kritické infrastruktury. Vytipovali jsme tři velké školky a školy v největších obvodech, jsou vybavené také jídelnou, takže máme plný servis," informovala ostravská náměstkyně pro školství Andrea Hoffmannová.

 

 

Podobně školky a školy fungovaly už loni, podle informací televize Nova je o ně zájem, rodiče už před víkendem volali, jestli je ještě někde volné místo. Novinkou je hlídání dětí od dvou let. Školky fungují 12 hodin denně, naplněnost se odráží od směn rodičů. Největší zájem mají rodiče - zdravotníci. Ale hlásí se i ti z dopravního podniku nebo policisté.

 

Své děti mohou do zařízení poslat zaměstnanci bezpečnostních sborů, zdravotních služeb, ozbrojených sil, učitelé anebo pracovníci České pošty.

 

Informace lidé najdou na webu města. Podobně se k tomu postavili třeba i v Mostě a dalších městech.

pez TN.cz