Urychlené opravy

Vláda představila novou aplikaci s nařízeními, byly v ní špatné informace

Covid portál
Zdroj: https://covid.gov.cz/
Pilotní provoz Covid Portálu odstartoval 6. listopadu.
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 9. 11. 2020 12:03
8.11. 2020 16:28
Téma:

Pilotní verze Covid Portálu, který má "zlidštit" a zpřehlednit informace o vládních opatřeních proti koronaviru, odstartovala v pátek večer. Web vznikl na popud poslance Dominika Feriho (TOP 09) a zapojili se do něj také odborníci z iniciativy Česko.Digital. Hned od začátku se ale na portálu objevily chyby.

Chybička se vloudila například do pravidel týkajících se fotografování. Redakci TN.cz na ni upozornil pan Jaroslav, který je sám fotografem. Na webu se v pátek objevila informace, že profesionální fotografové mohou nadále fotit – a to uvnitř budov i venku.

 

Jediné omezení, které se jich mělo týkat, byla běžná hygienická pravidla a vládní opatření. Šlo například o omezení počtu lidí, kteří se spolu mohou pohybovat po veřejném prostoru. Výjimku tvořili členové domácnosti, lidé, kteří spolu pracují, studenti a školáci.

 

 

Ještě ten den se ale informace změnily. Portál nově uváděl, že fotografování je nadále možné i pro profesionální fotografy, ale že není možné fotit v ateliéru. "Jejich provoz je v rámci poskytování služeb zakázán. Ideální proto je domluvit rodinné focení například venku," informoval web.

 

Později se informace změnily ještě do třetice. Tentokrát Covid Portál tvrdí, že profesionální fotografové nemohou fotit vůbec. "Není možné fotit v ateliéru, jejich provoz je v rámci poskytování služeb zakázán. Není možné ani focení venku, protože takový účel cesty není uvedený jako výjimka ze zákazu volného pohybu," stojí nově v pravidlech a doporučeních.

 

O startu Covid Portálu na svém twitteru informoval vládní zmocněnec pro informační technologie a digitalizaci Vladimír Dzurilla:

 

Výjimku mají pouze svatby. Novomanželé a svatebčané si mohou sundat roušky pouze po dobu focení skupinové fotky. Při momentkách, samotném obřadu a oslavách roušku mít musí.

 

Za webem stojí Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT), která spolu s ministerstvem zdravotnictví spravuje také aplikaci eRouška.

 

"Ano, v informaci o fotografování byla na webu chyba, teď už je to opravené. Web je zatím v pilotním provozu, stále na něm pracujeme a snažíme se vychytat všechny nepřesnosti," vyjádřil se pro TN.cz Lukáš Trnka z NAKITu.

 

GALERIE: Na novém Covid Portálu se objevily chyby

1
/
3
Zdroj: https://covid.gov.cz/
Covid Portál - 2

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz