Malý zájem

Vláda "pustila" i lanovky, ta na Ještěd navzdory počasí zeje prázdnotou

Ivan Berka
Ivan Berka
10.5. 2021 12:48
Téma:

V Česku se nově po koronavirové pauze uvolňuje mnoho opatření. A první návštěvníky konečně vítají také lanovky. Jejich provoz pandemie zastavila už v lednu. Štáb TV Nova vyrazil zjistit, jak to vypadá na dráze na Ještěd.

Příležitost vyjet nahoru na 1012 metrů vysoký Ještěd největší kabinovou lanovkou v České republice využila v pondělí dopoledne jen jediná turistka. "Já jsem si nepřivstala, já skončila noční. Měla jsem otevřený telefon, četla jsem si zprávy a teď tam bylo, že pojede lanovka," popsala turistka Jiřina Šípová.

 

V lanovce dál platí přísná hygienická pravidla - a to dezinfekce rukou a používání roušek. A i když panuje ideální počasí, je lanovka na Ještěd zatím bez turistů. Šéf provozu si to vysvětluje tím, že lidé o této možnosti ještě moc nevědí.

 

 

"Odstávka začala už 30. ledna. Tak už nám to chybělo. Musíme ty lanovky dezinfikovat, větráme," zmínil Vladimír Štěpán - přednosta lanové dráhy Ještěd. Čistí se například hodně madla, kde se cestující přidržují.

 

Do aktuálně největší kabinové lanovky v Česku může v tuto chvíli polovina cestujících, to je v tomto případě dvacet. Když přijde víc zájemců, jsou lanovkáři připraveni je odvézt na vícekrát. Odbavit dokáží až 300 lidí za hodinu. Vidět jsou z Ještědu celé severní Čechy. Za dobrého počasí i Krkonoše a Praha.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz