Projedná to vláda

Babiš si vzpomněl na bohoslužby. Nejdřív do 15 lidí, poté neomezeně

Eva Pavelková
Eva Pavelková
17.4. 2020 10:09
Téma:

Od konce dubna se zřejmě budou moci konat veřejné bohoslužby. Nejdříve se jich má účastit méně než 15 lidí, od 8. června pak nebude počet omezený. Premiér Andrej Babiš to řekl Radiu Z. O návrhu ještě bude vláda jednat.

Babiš prý o tom, kdy by se mohly kostely a fary otevřít pro věřící, jednal s kardinálem Dominikem Dukou a náměstkem ministra zdravotnictví, epidemiologem Romanem Prymulou, který vede tým Covid-19 a spolu s dalšími odborníky navrhuje zpřísnění nebo naopak zmírnění opatření.

 

"Výsledek té debaty s panem Prymulou (...) je, že bychom od 27. dubna bohoslužby povolili do 15 osob, od 11. května do 30, 25. května do 50 a od 8. června by byly bohoslužby bez omezení počtu osob za jasně definovaných pravidel," prohlásil Babiš ve vysílání Radia Z.

 

Premiér také upozornil na to, že návrh ještě neprojednal s dalšími členy vlády ani s Ústředním krizovým štábem. Je tedy možné, že se bude ještě měnit. V původním harmonogramu rozvolňování vládních opatření bohoslužby úplně chyběly.

 

 

Ministři budou formou videokonference jednat v pátek odpoledne, není ale jasné, zda bude na programu i opatření týkající se mší. Výsledky jednání přednesou na tiskové konferenci, kterou budeme vysílat v přímém přenosu v tomto článku na TN.cz.

TN.cz