Tisková konference

Vláda povolila návštěvy v domovech seniorů. Musí mít test nebo imunitu

Brabec Martina
Martina Brabec, Jan Houška
Aktualizováno 20:19
30.11. 2020 14:49
Téma:

V pondělí odpoledne proběhlo formou videokonference pravidelné pondělní jednání vlády. Vláda se zabývala aktuální situací šíření nemoci covid-19 a projednala i několik legislativních materiálů.

Vláda v pondělí například schválila nákup dalších vakcín proti koronaviru za 1,7 milionu korun. Projednala také možnost návštěv v domovech seniorů, uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

 

Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) budou návštěvy umožněny od soboty 5. prosince. "Podmínkou bude, že návštěvy budou mít maximálně 48 hodin starý test," řekla Maláčová. Testování by podle ní mělo být zdarma a lidé by se mohli testovat antigenními testy přímo v domovech. Náklady uhradí MPSV. Návštěvy budou muset také mít respirátor FFP2.

 

Kdo už covid prodělal, tak na test po dobu 90 dní od uzdravení nebude muset, řekl Blatný.

 

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga (za ANO) sdělil, že vláda také schválila dobrovolné a bezplatné testování pedagogických pracovníků anigenními testy.

 

Vláda se ale naopak nedohodla na příspěvcích na děti. "Jsem z toho velmi rozhořčená," řekla Maláčová.

 

 

Vláda také podle ministra Blatného provedla drobnou úpravu opatření platných od čtvrtka. Do konce nouzového stavu tak není povolen provoz vleků. Vláda potřebuje získat čas na projednání fungování lyžařských areálů, uvedl Blatný. 

 

Podívejte se na celou tiskovou konferenci:

TN.cz