Nulová tolerance

Vláda znovu odmítla povolit alkohol vodákům. Prý by ohrožovali okolí

Háta Sassmannová
Háta Sassmannová
Aktualizováno 25.11. 2019 21:07
Téma:

Vláda opět zamítla poslanecký návrh zákona, který by umožnil vodákům plavbu s alkoholem v krvi. Kabinet se obává, že by podnapilí lidé na řece mohli ohrozit nejen sebe, ale také své okolí. S nápadem nesouhlasí ani resort zdravotnictví, dopravy nebo vnitra.

Alkohol na vodu nepatří, rozhlodla v pondělí vláda. Ta nesouhlasí s návrhem poslanců, který by umožnil vodákům před plavbou vypít dvě deci vína nebo dvě desetistupňová piva.

 

"Sledujeme především kvalitu zákona. Myslím si, že s tím nemá nic společného, kdo je navrhovatel. Hlídáme především, aby to bylo smysluplné, aby byl zákon kvalitní," řekla ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO).

 

Sněmovna přitom původní novelu schvalovala už dvakrát. Podle předkladatelů má umožnit toleranci alkoholu na vodě pouze na řekách určených k rekreačnímu sjíždění. Ani to ale kabinet neobměkčilo. Ačkoliv někteří ministři by se schválení novely nebránili.

 

 

"U takovýchto věcí je to na rozhodnutí jednotlivých poslanců, stejně jako když se projednávají otázky provozu na pozemních komunikacích. My rozhodně nebudeme dávat žádné závazné hlasování, já osobně jsem pro," prozradil ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček. Vláda se v pondělí zabývala také podporou zahrádkářské činnosti nebo zrychlením výstavby infrastruktury.

pan tn.cz / TV Nova