Vážná nehoda

Vlak po srážce s autem vykolejil, řidičku museli hasiči vyprostit! VIDEO

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 16. 5. 2020
Téma:

Celkem čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu krátce po poledni u vážné nehody osobního auta a motorového vlaku v Horních Tošanovicích na Frýdecko-Místecku. Řidička škodovky zůstala v autě zaklíněná, vlak po nárazu naopak vykolejil.

"Střet motorového vlaku se Škodou Kodiaq byl na tísňovou linku ohlášen šest minut po třinácté hodině. Po příjezdu na místo se ukázalo, že v autě zůstala zaklíněná řidička. Po nárazu vlak vůz tlačil 100 až 150 metrů," řekl mluvčí hasičů Jakub Kozák. O síle srážky svědčí i to, že vlak po ní vykolejil.

 

Uvězněnou ženu tak hasiči museli z vraku vyprostit. "Zraněnou ženu následně předali zdravotníkům, zároveň jim pro jejich další práci vytvořili zázemí kryté zástěnou. Poté pomohli s transportem do vrtulníku Letecké záchranné služby," popsal Kozák.

 

 

Ve vlaku cestovalo v době nehody celkem 20 lidí, lehce se zranila jen vlakvedoucí, kterou záchranáři ani nemuseli odvézt do nemocnice.

 

"Místo zásahu si po ukončení záchranných prací převzali hasiči Správy železnic, kteří zajistili odtažení vraku škodovky i vrácení vlaku zpět na koleje," uzavřel Kozák.

 

GALERIE: Vlak na Frýdecko-Místecku smetl auto, řidičku vyprošťovali

1
/
4
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Vlak na Frýdecko-Místecku smetl auto, řidičku vyprošťovali - 4

TN.cz