Vážná nehoda

Vlak smetl na Vyškovsku na přejezdu auto, řidič srážku nepřežil

Srážka vlaku s autem na přejezdu
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
Srážka vlaku s autem na přejezdu
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Aktualizováno 22:20
5.10. 2019 16:25
Téma:

Další řidič zemřel v Jihomoravském kraji při srážce auta a vlaku na přejezdu. Poté, co v úterý ráno zemřeli dva lidé v Šanově u Hrušovan nad Jevišovkou, má tragickou bilanci i nehoda v Hodějicích na Vyškovsku. Podle prvotních závěrů policistů to přitom vypadá, že výstražná signalizace na přejezdu v době srážky fungovala. Ze 100 lidí ve vlaku se nikdo nezranil.

K nehodě došlo před 14. hodinou na trati spojující Brno a Uherské Hradiště, konkrétně v Hodějicích na Vyškovsku v úseku mezi Slavkovem u Brna a Křižanovicemi.

 

"Střetlo se zde osobní vozidlo s projíždějícím vlakem. Dle dosavadního zjištění vjel řidič osobního vozu na přejezd v době, kdy bylo v provozu výstražné zvukové a světelné zařízení. V místě jde o železniční přejezd bez závor," uvedla mluvčí jihomoravských policistů Alice Musilová.

 

Řidič na místě následkům vážných zranění podlehl. "Policisté nehodu vyšetřují a zjišťují jeho totožnost," dodala Musilová.

 

 

Ve spěšném vlaku z Brna do Starého města u Uherského Hradiště cestovala zhruba stovka lidí. Podle policistů se nikdo nezranil. Hasiči informovali na twitteru, že cestujícím pomohli do přistavených autobusů. Provoz na trati byl po nehodě zcela zastaven.
 

TN.cz