Sever Čech

Vlak zabil při srážce pět krav, hasiči museli evakuovat desítky lidí

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 10:25
26.5. 2021 10:18
Téma:

Vážná nehoda zkomplikovala ve středu ráno provoz na železniční trati na Chomutovsku. Osobní vlak se u Málkova srazil s pobíhajícím stádem krav, pět jich uhynulo. Hasiči následně museli ze soupravy evakuovat více než šest desítek pasažérů. Incidentem už se zabývá policie.

Podle webu Českých drah se osobní vlak se stádem dobytka na frekventované trati vedoucí ze severu Čech do Chebu střetl krátce před půl osmou ráno. "V 8:15 provoz obnoven po jedné ze dvou traťových kolejí se sníženou rychlostí a zvýšenou opatrností," uvedli následně železničáři.

 

"Železniční jednotka zasahuje na trati u obce Málkov, okres Chomutov. Vlak narazil do stáda krav, pět z nich uhynulo. Cestujícím se nic nestalo, železniční jednotka je z vlaku bude evakuovat," napsali ráno na twitteru severočeští hasiči.

 

 

Později upřesnili, že kvůli evakuaci 69 pasažérů z nabourané soupravy do náhradního vlaku musí být provoz na vytížené trati opět zastaven. Celkem mělo být stádo patnáctihlavé, srážku s jedoucím vlakem tak nepřežila třetina pobíhajících krav.

 

Na místě jsou kromě drážních hasičů i policisté, kteří událost vyšetřují. "Událost budeme prověřovat pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti," informovala policejní mluvčí Mioslava Glogovská.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz