Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

obtížný terén

Hořící les u Prahy mají hasiči pod kontrolou. Vlaky už jezdí

S rozsáhlým požárem v těžko přístupném terénu bojují hasiči severně od Prahy. Oheň hasil vrtulník s bambivakem. Kvůli požáru a zásahu hasičů musel být v úseku mezi stanicemi Roztoky u Prahy a Libčice nad Vltavou zastaven provoz vlaků. Omezení se dotklo i mezistátních expresů do Německa. Provoz na trati byl obnoven před 20. hodinou. Stupeň poplachu byl snížen na první.

Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v pátek s požárem porostu u obce Úholičky. Hořelo ve velmi složitě přístupném terénu, velká část práce tak ležela na hasičském vrtulníku, který s ohněm bojoval shozy vody z bambivaku. S ohněm hasiči bojovali do setmění, zásah by měl trvat ještě celé sobotní dopoledne.

 

Podle mluvčího středočeských hasičů Petra Svobody hořel úsek o velikosti zhruba 500 krát 100 metrů. "Nikdo není ohrožen. Pro hasiče je to obtížné, musíme tam dovážet vodu. Naštěstí je tam Vltava, kde si vrtulník může brát vodu," řekl mluvčí v pátek večer.

 

Hasiči v pátek vyhlásili III. stupeň poplachu. Uzavřeli přilehlou cyklostezku, zastaven musel být provoz i na železničním tahu z Prahy do Ústí nad Labem a dále do Berlína. To se dotklo lokálních spojů i mezistátních rychlíků.

 

Podle twitteru středočeských hasičů na místě s ohněm bojovalo čtyři jednotky profesionálních hasičů z Kralup nad Vltavou, Roztok, Kladna a Mělníka, drážní hasiči z Kralup a devět jednotek dobrovolných hasičů. Část hasičů musela k požáru slanit.

 

GALERIE: Požár u Prahy

1
/
3
Zdroj: AKTU.cz
Požár v nepřístupném terénu u Prahy - 3

 

Podle Svobody se okolo 16. hodiny podařilo požár lokalizovat. Hasiči ale na místě zůstanou až do večerních hodin a dohašovat požár budou i následující den.

 

Podle webu Českých drah dojel vlak z německého Kielu EC 379 Berliner jen do Kralup nad Vltavou. Dál do pražských Holešovic přepravily cestující autobusy. Do centra města se pak dostali metrem a další hromadnou dopravou. Další mezinárodní rychlíky jely odklonem přes Lysou nad Labem a Ústí nad Labem a nezastavovaly v Holešovicích.

 

 

Stejné omezení se dotklo i cestující z rychlíků několika rychlíků mezi Prahou a Ústeckým kraje, které mezi Kralupy a Prahou přepravovaly autobusy.

  

Kapacita náhradních autobusů byla velmi omezená, upozorňovaly České dráhy,. Do Roztok u Prahy se mohli z Holešovic cestující dostat v hodinovém intervalu Městskou linkou Praha-Hostivař – Roztoky u Prahy. Odřeknuto bylo deset párů vlaků mezi Masarykovým nádražím v Praze a stanicí Kralupy nad Vltavou.

vbo tn.cz / ČTK