Jedinečný zážitek

Vlčí rodinka zblízka: Divokou smečku můžete pozorovat z lávky!

Vlčata
Zdroj: Profimedia
Téma:
vlk

Přemýšlíte, kam o víkendu vyrazit? Jděte se podívat na vlky! Můžete je pozorovat v přirozeném prostředí a to přímo z tří set metrové dřevěné lávky nad výběhem! V nově založeném Návštěvnickém centru Srní na Šumavě najdete dva dospělé vlky a čtyři vlčata.

Vlčí rodinku můžete nejen vidět, ale i pochopit. Alespoň to tvrdí vedoucí Návštěvnického centra Srní Jiří Kec. Další výhodou je pak podle něj i to, že správným pochopením vlčí mimiky, můžete lépe porozumět i vlastnímu psímu mazlíčkovi. K dispozici proto centrum nabízí i podrobný výklad chování vlků.

 

Majestátní zvířata můžete pozorovat v jejich přirozeném prostředí, a to z tří set metrů dlouhé dřevěné lávky, která vede přímo nad vlčím výběhem! Ten je vcelku velký, rozkládá se na ploše tři hektary.

 

 

"Pozitivní je, že se k nám vlk vrací a nejen sem na Šumavu. Já věřím, že toto návštěvnické centrum bude sloužit nejen pro zábavu, ale i jako místo poznání a že díky němu si veřejnost udělá na vlka pozitivní náhled," vysvětluje hlavní přínos centra ředitel Správy Národního parku Šumava. Podle Hubeného byl vlk celá dlouhá léta vykreslován jako zvíře, kterého bychom se měli bát. Z vlka se tak stal ohrožený druh, který bychom neměli hubit, ale chránit.

 

Slavnostní otevření areálu proběhlo včera. U zahájení byl ministr životního prostředí Richard Brabec, náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner, ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený a mnoho dalších významných osobností.

 

 

"Celý areál se rozkládá na ploše cca 35 hektarů a jeho hlavní součástí je pěší okruh s odpočinkovými místy a navigačním systémem. Mysleli jsme i na tělesně postižené, kteří mají přístup do výběhu vlků ze samostatného parkoviště a po přístupnější části pěšího okruhu," dodává náměstek Miloš Juha.
 

lud TN.cz