Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

vlci v česku

Vlků v Česku přibývá! Objevili se na novém místě! FOTKY

Vlci na Třeboňsku - 2
Zdroj: trebonsko.ochranaprirody.cz

Na Třeboňsku se objevli vlci! Dva přísně chránění návštěvníci se sem zřejmě přemístili z příhraniční oblastí s Rakouskem.

Rok od roka rostou místa, kde je výskyt šelem čím dál častější. Vlci se několik let objevují v Beskydech, na Šluknovsku a u Kokořínska. Díky monitoringu a genetickým analýzám se potvrdilo, že se vlci dostali do Čech převážně ze Saska (a Polska) a jejich výskyt u nás roste! Spekulace o tom, že byli do Čech uměle vysazeni jsou tedy vyvráceny.

 

Vlk obecný je řazen mezi chráněné živočichy a patří do skupiny kriticky chráněných. Je tedy přísně zakázáno ho lovit, a pokud to někdo poruší, je to bráno jako trestný čin. Divoké šelmy jsou po celou dobu hlídány a dle stop se jejich pohyb monitoruje.

 

GALERIE: Vlci na Třeboňsku

1
/
3
Zdroj: trebonsko.ochranaprirody.cz
Vlci na Třeboňsku - 1

Už v minulosti byl zaznamenán případ výskytu vlka obecného právě na Českolipsku, kdy se dokonce několika lidem podařilo zvířata vyfotit. Všichni z přihlížejích se shodli na tom, že jsou šelmy překvapivě krotké. Myslivci tehdy začali spekulovat o tom, že může jít o vlky v zajetí, kteří byli do přírody uměle vysazeni. Po delším sledování a pátrání se ovšem tato informace nepotvrdila.

 

 

 

Nyní jsou vlci z Třeboňska pod drobnohledem a zjišťuje se, kde všude se budou nejčastěji pohybovat a jak společně fungují. Uvidíme zda se opravdu jedná o dva jedince nebo celou smečku. 

mk TN.cz