Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.7. 2018 13:59
Extrémní počasí

Vlna veder nekončí! Výstraha před požáry a tropy platí pro víc krajů

Slunečné počasí
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Meteorologové znovu varují před velmi vysokými teplotami a požáry. Výstraha před vedry platí pro většinu Česka od úterního poledne až do odvolání. Odborníci upozorňují na vysoký stupeň nebezpečí.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upravil předchozí výstrahu, která už před požáry a vysokými teplotami platila. Vlna veder znovu zasáhne většinu Čech, v průběhu středečního odpoledne by se pak měla přesunout na Moravu.

 

Vysoký stupeň nebezpečí bude podle ČHMÚ v Praze, Středočeském, Plzeňském, Pardubickém, Královéhradeckém, Libereckém, Ústeckém a Jihomoravském kraji od úterního podledne do středečního večera. Ve středu pak také pro Olomoucký kraj.

 

Na nízký stupeň nebezpečí upozorňují odborníci také Karlovarský, Jihočeský, Zlínský, Moravskoslezský kraj a Vysočinu. Výstraha platí od úterního poledne do středečního večera.

 

Předpověď počasí:

 

Výstrahu před požáry vyhlásili meteorologové pro Prahu, Středočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký a Jihomoravský krej. V platnosti je od úterních 11:00 až do odvolání. Stupeň nebezpečí je nízký.

 

 

Vedra zasáhnou Česko také ve zbytku týdne. Nízký stupeň nebezpečí bude platit v Praze, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Libereckém, Ústeckém, Jihomoravském a Olomouckém kraji od středečních 20:00 až do odvolání.

 

Výstrahy před vysokými teplotami platí vždy pro území pod 600 metrů nad mořem. "V dalších dnech budeme výstrahu na velmi vysoké teploty upřesňovat, případně prodlužovat," informoval ČHMÚ. To samé platí pro varování před požáry.

 

Odborníci v horku doporučují omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. V autech nenechávejte zavřené děti ani zvířata. Pijte raději obyčejnou, neslazenou vodu. Neperlivou vodu doplňujte tou minerální.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Úžeh nebo úpal? Z horka a sluníčka!
Co dopřát tělu v horkých letních dnech? Zchlaďte se jídlem

epa TN.cz
Reklama