Začíná vyšetřování

Policie vtrhla do špatného bytu, zásah zamlčela! Po reportáži přišla omluva

Dům ve Zbraslavi
Zdroj: TV Nova
Policisté vtrhli do špatného bytu
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 1.11. 2019 20:38
Téma:

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) se v pátek omluvila za vniknutí do bytu manželů Pokorných, na které upozornila TV Nova. Ředitel NCOZ Jiří Mazánek slíbil, že nechá postup policistů prošetřit.

"Ředitel Národní centrály proti organizovanému zločinu plukovník Jiří Mazánek dnes navštívil manžele Pokorných a osobně se jim omluvil za neprofesionální zákrok policistů útvaru," uvedla v pátek policie na twitteru.


Kvůli zásahu se rozběhne také vyšetřování policejního prezidia. "V souvislosti s úkony trestního řízení, které příslušníci NCOZ prováděli dne 30. října 2019, a následné reportáži TV Nova ze dne 31. října 2019, ve které zazněly výhrady proti postupu kriminalistů NCOZ ohledně vstupu do obydlí v Praze - Zbraslavi, rozhodl ředitel NCOZ Jiří Mazánek, že zmíněný postup příslušníků útvaru nechá prošetřit," sdělil mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

 

 


Manželé Pokorní přišli domů a zjistili, že jim někdo vnikl do bytu a nechal jej v neutěšeném stavu. Až oklikou zjistili, že se jednalo o policisty. Nikdo jim totiž nic neřekl a ani se neomluvil. Více si přečtěte zde.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

Související témata:
TN.cz