Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Hrůzný čin

Vnuk měl zabít prarodiče. Zůstane ještě rok v léčebně, rozhodl soud

Dvojnásobná vražda v domově důchodců na Rokycansku - 3
Zdroj: Krimi Plzeň
K hrůznému činu došlo začátkem února

Třicetiletý Jan L., který je podezřelý z brutální vraždy svých prarodičů v domově pro seniory v Břasích na Rokycansku, si pobyde nejméně rok v psychiatrické léčebně. Rozhodl o tom krajský soud. Kvůli psychickému stavu nemůže být v policejní cele, tvrdí soudkyně.

Okresní soud Plzeň-jih rozhodl, že podezřelý z brutální vraždy svých prarodičů, zůstane minimálně rok pod zámkem v dobřanské psychiatrické léčebně. Informovaly o tom Novinky.cz.

 

Třicetiletý muž má podle psychiatričky příznaky paranoidní schizofrenie. Znalci teprve posoudí, jestli byl schopný své jednání ovládat. Pak se teprve rozhodne, jestli bude podezřelý trestně stíhaný, anebo se případ odloží kvůli jeho nepříčetnosti.

 

Do psychiatrické léčebny ho převezli krátce po činu sami policisté. "Jeho psychický stav tehdy neumožňoval pobyt v policejní cele, a pokud by zůstal na svobodě, mohl závažným způsobem ohrozit sebe nebo své okolí," uvedla soudkyně Štěpánka Šťastná.

 

 

Tragédie se stala na začátku února v pečovatelském domě pro seniory. Oba důchodce tam našli kriminalisté s podříznutými krky. Mužova babička se snažila marně zachránit skokem z balkonu. Vnuk se měl se svým činem svěřit kamarádovi, který ihned poté zavolal policii.

 

Pusťte si reportáž o případu:

 

sei TN.cz