Kouzlo přírody

Voda a mráz vykouzlily ledovou pohádku. Užívají si ji hlavně děti

Skupina umělců vytvořila z ledu pohádkovou krajinu o rozloze půl hektaru. Ledová pohádka se nachází na druhém konci světa, ve městě North Woodstock v americkém státě New Hamphire.

Do ledového království se vjíždí jen na koňském povozu. Ledové kry tam stoupají vzhůru i několik metrů. "Uvnitř ledových stěn jsou postřikovače a my v podstatě uděláme jen to, že jakmile se ochladí, tak je zapneme," vysvětlil hlavní architekt Matt Pasciuto.

 

Voda tak zamrzne a vytvoří podivuhodné ledové hradby. Ty se pak ve večerních hodinách rozsvítí všemi barvami. Zimní pohádku si užívají hlavně ti nejmenší. Pro ně jsou připravené ledové tunely, jeskyně a dokonce i ledová skluzavka, která je dlouhá třicet metrů.

 

Když je venku hezky, tak ledovec zmodrá. Což je úžasné, protože takovou barvu téměř nikde nespatříte, možná jen u přírodně vytvořených ledovců," dodal architekt.

 

 

Romantická atmosféra ledového království láká zamilované páry, jedni se tam dokonce zasnoubili. "Vzal mě do ledového zámku a požádal o ruku. Je to totiž naše speciální místo," řekla návštěvnice Ashley Schellingerová.

 

Ve Spojených státech je šest takových zimních atrakcí. Navštívit je mohou zájemci od prosince do března, pak už v paprscích jarního slunce rozmrznou.

pan, Darja Stomatová TN.cz