Voda jako krev

Voda v pražské fontáně změnila barvu na rudou. Obarvili ji aktivisté

Vondřichová
Kristýna Vondřichová, Jan Mareš
6.9. 2020 15:53
Téma:

Z fontány na pražském náměstí Kinských tryská voda barvy krve. Za zvláštní jev mohou aktivisté z české odnože organizace Animal Rebellion, kteří na náměstí v pátek demonstrovali za práva zvířat. Policisté incident prošetřují.

Podle aktivistů byla demonstrace zcela spontánní záležitostí. Účastníci pochodu měli na sobě různé kostýmy a v rukou transparenty a vlaječky se znakem hnutí. Protestu se zúčastnilo několik desítek lidí.

 

"V pátek se konala neohlášená demonstrace a v jejím průběhu byla kašna obarvena. Veškeré okolnosti se nadále zjišťují a neohlášená demonstrace byla oznámena na úřad městské části Praha 2," řekla TN.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

 

 

Obarvení fontány Propadliště Času na náměstí Kinských bylo zlatým hřebem celé akce. Na kamenné bloky, které jsou součástí uměleckého díla, vylezli tři z aktivistů – dvě ženy a jeden muž a s transparenty nad hlavou provolávali hesla.

 

 

Jeden z účastníků si na kašně dokonce na chvíli ustlal, což musel poté dle záznamů z demonstrace vysvětlovat strážníkům. Jestli použité barvivo kašnu nějakým způsobem poškodilo a jak nákladné bude její vyčištění, zatím není jasné.

 

Obarvená kašna na náměstí Kinských:

TN.cz