prodloužený víkend

Vodáci zaplnili horní tok Vltavy. Na jezech se dělají fronty

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť
Publikováno 5. 7. 2020
Téma:

Prodlouženého víkendu využily tisíce vodáků a vyrazily na řeky.

Nejlepší podmínky byly tradičně na jihu Čech a největší nápor opět zažila Vltava. Půjčovny i kempy se plnily lidmi už od rána.

Slunečná obloha a na řece loď vedle lodi. Tak to dnes od rána vypadalo na horním toku Vltavy. "Je krásné počasí, opálíme se, paráda," radovali se lidé na loďkách.

 

Parkoviště u půjčovny ve Vyšším Brodě se zaplnilo už během dopoledne. Právě z Vyššího Brodu vyrazilo na Vltavu nejvíc lidí. Většina z nich chce využít prodlouženého víkendu a cestu si naplánovala až do pondělí.

 

V půjčovnách je největší zájem o široké rafty. Ale lidé berou i kanoe."Na 3 dny a jedeme z Vyšáku. Dohromady nás jede asi deset, tak doufám, že se vejdeme do těch barelů. Skončíme v Krumlově, snad...." líčili vodáci.

Jediné omezení čeká vodáky jezu před Českých Krumlovem. Kvůli vyššímu průtoku vody musejí lodě přenášet. "Ten jez mě hodně naštval, protože byl jeden z nejlepších," naoko se zlobil jeden z malých vodáků.

 

Vodáků bylo na řece tolik, že se u jezů tvořila už od dopoledne zácpa. Ve švech praskaly také vodácké kempy a stánky z občerstvením.

 

I přesto je podle provozovatelů půjčoven vodáků výrazně méně než v minulých letech. "Je to samozřejmě dané tou koronavirovou pandemií. Cítíme velký pokles zahraničních turistů," řekl Pavel Kolouch z půjčovny lodí a raftů.

 

Po červnových deštích jsou teď podmínky pro sjíždění řek ideální v celém Česku. Teplé a slunečné počasí má vydržet až do pondělí.

Související témata:
TN.cz