Problémy s operátorem

Vodafone vysvětlil obří výpadek služeb. Zákazníky firma odškodní

Podvodná sms - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
29.5. 2020 14:38
Téma:

Ve čtvrtek odpoledne zaznamenali lidé po celém Česku obrovský výpadek služeb Vodafonu. Problém byl nejen s voláním, nefungovaly ani datové služby, pevný internet nebo televize. Důsledkem bylo přetížení řídících prvků celé sítě. Operátor svým klientům výpadek nahradí.

"V ústřednové části sítě došlo k neočekávané chybě. Potíže už technici odstranili, problém způsobila hardwarová chyba několika karet EPG,“ objasnil mluvčí Vodafonu Ondřej Luštinec.


V případě problémů s televizními službami došlo k výpadku v hlavním headendu (hlavní a záložní technologie), který zásobuje televizním signálem celé Česko a datovým provozem Prahu a okolí.

 


Výpadek zaznamenali lidé přibližně kolem půl čtvrté odpoledne a problémy hlásili zákazníci z celé republiky. Operátor o něm informoval asi po půl hodině.


Zhruba po čtyřech hodinách Vodafone na facebooku informoval, že se služby podařilo obnovit. "Za veškeré nepříjemnosti se omlouváme a jako omluvu nebudeme odečítat data z mobilních tarifů během celého pátku,“ dodal Luštinec.


Operátor kvůli výpadku způsobil komplikace na tísňové lince 112. Zákazníkům totiž doporučil, že pokud budou potřebovat pomoc policie nebo záchranné služby, aby vyjmuli z mobilu SIM kartu a vytočili číslo 112.


Na linku volali lidé pravděpodobně i kvůli potížím se sítí. "Na tísňových linkách váš problém s výpadkem sítě nevyřešíme. Navíc blokujete linky pro tísňová volání,“ napsali pražští hasiči na twitter.

 


Nejedná se však o první problém, se kterým se Vodafone v současné době potýká. Zákazníci si již na začátku měsíce stěžovali na výpadky, potíže se systémem nebo nemožnost se dovolat operátorovi.


"Absolutně nic nefunguje. Vodafone to začíná mít pravidelně,“ rozčiluje se na facebooku Tomáš.


"Platím za služby, které nefungují a na operátora se nedovoláte. Příští vyúčtování mi ani neposílejte, dokud služby nebudou fungovat tak, jak mají,“ připojuje se Michal.

TN.cz