Extrémní vedra

Vodárny nestíhají, lidem radí napustit si bazén z kohoutku. To se ale nesmí

Martin Kočárek
Martin Kočárek
16.6. 2021 21:08
Téma:

Varování před extrémními vedry způsobilo nebývalý zájem o napouštění bazénů. Infocentra vodáren denně vyřizují stovky žádostí o cisterny s vodou. Čekací doby jsou ale na řadě míst až několikatýdenní. Vodárny proto sáhly k nezvyklému kroku, lidem doporučují napouštět bazény z vodovodu, i když se to běžně nesmí.

Varování meteorologů před extrémními teplotami spustilo davové šílenství. Kdo má bazén prázdný, narychlo shání vodu. Call centra vodáren prý neřeší nic jiného.

 

"Máme třeba v okrese Ústí nad Labem 11 čekatelů, kteří čekají, kdy jim teprve oznámíme termín," uvedla mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací Iveta Kardianová.

 

Vodárny sáhly ke kroku, který ještě nikdy neudělaly. Zájemcům o vodu radí, aby si napustili bazén sami. Nejlépe v noci.

 

"Nám bylo řečeno, abychom ten ventil neotevírali naplno, abychom neodebírali vodu sousedům," řekla zájemkyně o dovoz vody Kateřina Felixová.

 

 

Napustit bazén vyjde na přibližně 3000 korun. Při napouštění z vodovodu zaplatíte kromě vody také stočné, u cisterny sice stočné neplatíte, ale musíte počítat s cenou dopravy.

 

Podobné problémy mají vodárny v celé zemi. Například v Plzni dokážou vyřídit aktuální objednávku až v půlce července.

 

Třeba na Pardubicku mají zájem o napouštění bazénu desítky lidí týdně. Není ale tolik cisteren, takže vodárny doporučují napouštět bazény během noci.

 

Lidem z obcí zásobovaných z vodojemů s dováženou vodou se ale napouštění bazénů z kohoutku nedoporučuje. Počkat by si měli na cisterny.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
drz TN.cz