novozélandské námořnictvo

Vojáci půjdou do boje s make-upem! Armáda vytvořila nová pravidla

Královské námořnictvo Nového Zélandu
Zdroj: Profimedia
Regina Zajícová
Regina Zajícová
24.10. 2019 7:56
Téma:

Rovnými právy pro muže a ženy se už začala zabývat i novozélandská armáda. Vojákům nově povolila lakovat si nehty, nosit falešné řasy nebo make-up. Pravidla se týkají obou pohlaví a budou platit od listopadu. Stejnou změnou se už zabývá také britská armáda.

Novozélandské obranné síly rozhodly, že bude Královské námořnictvo Nového Zélandu (NZDF) genderově neutrální. "NZDF může potvrdit, že od 1. listopadu 2019 budou změněny pokyny týkající se péče a vzhledu personálu královského námořnictva," řekl portálu NewsHub admirál David Proctor.

 

"Tyto změny mají odrážet, že královské námořnictvo nerozlišuje mezi mužskými a ženskými členy, pokud jde o jejich osobní péči a vzhled," dodal Proctor. Podle něho vždy armáda kladla důraz na bezpečnost a čistotu. To bude platit i nadále.

 

Předchozí předpisy dovolovaly ženám používat bezbarvý lak, diskrétní make-up, umělé řasy nebo si barvit vlasy. Od listopadu se to bude týkat všech zaměstnanců, tedy i mužů.

 

 

Stále však bude zakázané nosit nevhodné vlasové doplňky, piercingy nebo extravagantní účesy. "Tyto standardy jsou navrženy tak, aby poskytovaly komplexní, profesionální vojenský vzhled," dodal Proctor. 

 

Podobné změny začaly už v roce 2016, kdy se americké námořnictvo rozhodlo být genderově neutrální. Ze svých pracovních titulů odebralo označení "muž". O dva roky později britská armáda vytvořila nový test fyzické kondice, který více kombinuje výdrž, svalovou sílu a vytrvalost.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz