Volby v Americe

Vojáci USA podporují Bidena. Trump prý neplní sliby a při pandemii selhal

Joe Biden přijal oficiální kandidaturu na prezidenta Spojených států
Zdroj: TV Nova
Joe Biden a Donald Trump
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
5.9. 2020 22:14
Téma:

Americký prezident Donald Trump ztrácí podporu tamních vojáků. Ti mu vytýkají, že nedostál svému slibu a jednotky nasazené v zahraničí nedokázal dostat domů. Podle průzkumu odborníků členové americké armády podpoří spíše Joea Bidena.

Zatímco v předešlých volbách měl Trump nad Hillary Clintonovou voličskou převahu, podle současného průzkumu by mu dalo hlas jen zhruba 37 % vojáků. Přibližně 41 % členů ozbrojených složek by podpořilo jeho demokratického rivala Bidena.

 

Proti Trumpově dřívější sokyni Clintonové má Joe Biden více než dvojnásobnou podporu. Z průzkumu odborníků tak vyplývá, že v tomto roce vojáci upřednostňují spíše demokratickou stranu.

 

Současné hlavě Spojených států vytýkají, že se její slova a činy značně rozcházejí. Vojákům vadí také údajně laxní přístup k domácím záležitostem a malá snaha rázně řešit spory s Ruskem.

 

 

"Lidé vidí, že věci nefungují tak, jak očekávali. Jako kandidát Trump tvrdil, že nás dostane z Iráku, Sýrie nebo Afghánistánu," vyjádřil se plukovník ve výslužbě Daniel Davis. Sám se účastnil bojů v Iráku, Afghánistánu či Jižní Koreji.

 

S koronavirovou pandemií, která Ameriku smetla, si podle názoru vojáků stávající prezident také neporadil. Spojené státy jsou aktuálně nejzasaženější zemí světa a nákaze tam podlehlo téměř 200 tisíc lidí. Nakazilo se jich už 6,4 milionu.

 

 

Podle průzkumů se řada Američanů bojí, že se Trump nebude chtít vzdát prezidentského křesla. Sám prezident opakovaně brojil proti korespondenčnímu hlasování, které letos v USA kvůli obavám z dalšího šíření nákazy proběhne.

 

Trump tvrdil, že pokud se bude ve volbách hlasovat tímto způsobem, povede to jen k podvodům. Demokraty nařkl, že se skrze korespondenční hlasování snaží ovlivnit výsledky voleb.

TN.cz