náhradní kapacity

Vojáci už nakládají polní nemocnici. Materiál zamíří do pražských Letňan

Převoz materiálu na stavbu nemocnice v Letňanech
Zdroj: Armáda České republiky
Materiál pro záložní nemocnici zamířil do Prahy
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
17.10. 2020 17:43
Téma:

V Praze už brzy vyroste polní nemocnice se záložními lůžky pro pacienty s Covidem-19. V sobotu odpoledne vojáci naložili první materiál v Hradci Králové, který v neděli zamíří do Letňan, kde se bude zařízení nacházet. K dispozici by mělo být už na konci příštího týdne.

"Naplánováno, začínáme! V Hradci Králové nakládáme první materiál do Letňan. Pro záložní "polní" nemocnici," pochlubila se armáda v sobotu odpoledne na twitteru. S akcí se začíná pouhé dva dny poté, co ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) oznámil, že se haly na výstavišti v Letňanech vláda využije k výstavbě záložních kapacit.

 

"Dnešním dnem začíná plánování výstavby záložního zdravotnického zařízení prohlídkou areálu v Letňanech vojenskými specialisty, kteří vyhodnotí stav infrastruktury, a rozhodnou, jakým lékařským vybavením ji bude třeba doplnit," uvedla armáda ve čtvrtek.

 

Ztra rno vyr do Letan prvn vojci. Piprav ve na pjezd kolony. V pondl toti doraz 20 kontejner a 165 tun materilu. #JsmeArmada #ArmadaPomaha

Zveejnil(a) Armda esk republiky dne Sobota 17. jna 2020

 

"Armáda ze svých dvou nemocnic poskytne sto lůžek, zbytek přivezou vojáci ze skladu Správy státních hmotných rezerv. Vyjma lůžek bude ze strany armády poskytnuto i specializované vybavení, mimo jiné deset plně ventilovaných stanic jednotky intenzivní péče, rentgen, CT přístroje, laboratoř atp.," upřesnila armáda.

 

 

"Převoz materiálu ze skladů v Hradci Králové a Bystřici pod Hostýnem bude ve zhruba čtyřiceti kontejnerech," dodala. Podle Hamáčka budou v Letňanech nasazeni i zdravotníci z jiných nemocnic, v potaz se berou i studenti medicíny.

 

Náhradní zařízení by se mělo používat už na konci příštího týdne. Jak uvedl Hamáček, kapacita nemocnice by měla činit 500 lůžek. Počítá se i s výstavbou dalších náhradních lůžek. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly je jich zapotřebí zhruba 14 tisíc, což je přibližně dvojnásobek aktuálního počtu.

 

GALERIE: Armáda začala s nakládáním polní nemocnice

1
/
4
Zdroj: Armáda České republiky
Převoz materiálu na stavbu nemocnice v Letňanech - 3

 

Materiál armáda chystala už v pátek. Podívejte se nareportáž TV Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz