Vojenský prostor

Voják si při výcviku na Karlovarsku prostřelil hlavu, na místě zemřel!

Armáda
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
24.11. 2020 12:43
Téma:

Smrt vojáka během výcviku vyšetřuje od pondělního odpoledne vojenská policie. Příslušník armády se postřelil ve vojenském prostoru Hradiště v Doupovských horách na Karlovarsku. Přivolaní záchranáři už mu nedokázali pomoct.

"V pondělí 23. listopadu krátce po poledni došlo ve Vojenském výcvikovém prostoru Hradiště ke střelnému poranění vojáka, jehož následky byly smrtelné. Voják byl příslušníkem 41. mechanizovaného praporu Žatec. Vojenská policie nyní ve věci provádí úkony trestního řízení," uvedla v úterý na dotaz TN.cz mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková s tím, že rodina mrtvého už o všem ví.

 

Výjezd do vojenského prostoru pro TN.cz potvrdil i mluvčí karlovarské záchranky Radek Hes. "Kolem 13:30 jsme byli voláni ke střelnému poranění. Vyslali jsme pozemní posádku i vrtulník, zraněnému jsme už bohužel nedokázali pomoct, lékař konstatoval jeho smrt," uvedl Hes.

 

 

Deník Právo s odkazem na svůj zdroj uvedl, že mrtvým je přibližně čtyřicetiletý voják, který se náhle vzdálil od kolegů a střelil se do hlavy. Prý tak chtěl vyřešit své osobní problémy.

 

Armáda ani záchranka přesné okolnosti incidentu nijak nekomentovaly.

 

Nedávno přitom tragicky zahynula vojačka Michaela Tichá, když se zřítil vrtulník, v němž letěla nad Sinajským poloostrovem. Prezident Miloš Zeman se nyní nechal slyšet, že helikoptéru mohli sestřelit islamisté.

 

Poslechněte si, co prezident řekl:

 

TN.cz