rusko

Ruský voják zastřelil na základně osm kolegů a dva zranil!

Ruský voják
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 25.10. 2019 16:31
Téma:

Obrovská tragédie se stala v pátek na vojenské základně v ruském Zabajkalském kraji. Jeden z vojáků obrátil svou zbraň na kolegy a začal střílet. Osm mužů zemřelo a další dva jsou zranění. Podle ministerstva obrany byl voják zadržen.

Během střídání stráží začal voják střílet na kolegy. Útok nepřežilo osm vojáků, z toho šest jich bylo na základně v rámci branné povinnosti, informovalo BBC. Další dva převezli kolegové do vojenské nemocnice. Jsou mimo ohrožení života. Incident se odehrál ve vesnici Gorny v Zabajkalském kraji před půl sedmou večer místního času.

 

Za útok nejspíš mohou rodinné problémy. "Podle předběžných údajů ze scény voják jednal z důvodu nervového zhroucení způsobeného osobními okolnostmi, které se netýkají vojenské služby," citoval portál Russia Today ministerstvo obrany.

 

Na místo vyrazila komise ministerstva, která bude dále případ vyšetřovat. S komisí do základny vyrazil také ruský generál Andrei Kartapolov. 

 

 

Podobný případ se stal v Rusku v roce 2017, kdy jeden voják pálil ze samopalu na své kolegy. Tehdy zabil tři z nich a další dva zranil.

TN.cz