Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Věříte jim i vy?

Vojáky a policisty vnímají Češi pozitivně, ukázal výzkum. ANKETA

Důvěra v policii a armádu
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Důvěra v policii a armádu

Armádě i policii důvěřuje většina obyvatel České republiky. Vojáci se těší dokonce dvoutřetinové důvěře a také policistům věří většina Čechů. Ukázal to nový průzkum agentury STEM.

Vojákům, kteří se i v předchozích výzkumech agentury STEM těšili větší důvěře, podle aktuálního průzkumu veřejného mínění důvěřuje 68 % dotázaných. Policii věří "jen" 57 procent. Ve srovnání s rokem 2014 si sice obě bezpečnostní složky pohoršily, ale i tak jim důvěřuje víc občanů než v předešlých letech.

 

V lednu letošního roku armádě věřilo 71 % občanů, policii pak 60 %. Výzkum tak potvrdil trend mírně klesající důvěry v obě bezpečnostní instituce, které se v předchozím roce těšily téměř rekordní důvěře, když se přiblížily k číslům ze září 2002.

 

 

Po katastrofických povodních ze srpna 2002 důvěřovalo policii 63 % lidí a armádě dokonce 78 %. Veřejnost zjevně vnímala pozitivně jejich roli při záchranných operacích.

 

Anketa

Důvěřujete armádě a policii?

Hlasovalo 294 lidí.

 

"V situaci, kdy se na politické i mediální rovině řeší schopnost naší země ubránit bezpečnost českých občanů v souvislosti s migrační vlnou, je důležité, že většina veřejnosti našim bezpečnostním institucím věří a míra jejich důvěryhodnosti se významně neoslabuje," uvedli pracovníci agentury STEM.

 

 

Výzkumu se zúčastnilo 925 respondentů starších 18 let vybraných metodou kvótního výběru. Probíhal ve dnech 18. a 28. září
 

vbo TN.cz