Obrovská tragédie

Smutek v Brně: Vojta napodoboval video a oběsil se na švihadle!

Téma:

V Brně se stala velká tragédie. Nešťastnou náhodou se tam uškrtil jedenáctiletý školák. Vyšetřování ukázalo, že se pravděpodobně pokoušel napodobit video, které viděl na internetu.

Jeho spolužáky už učitelé varovali, ale promluvit si s dětmi o tom, co dělají nebo sdílejí na internetu, by si měli hlavně rodiče.

 

Před brněnskou základní školou vlaje černý prapor a spolužáci jedenáctiletého Vojty zapalují u stožáru svíčky. Jeho zbytečnou smrt nedokáže nikdo pochopit.

 

Podle spolužaček si hoch kolem krku uvázal švihadlo. Když mu začalo být špatně, pokoušel se uzel rozvázat. Jenže to se mu nepodařilo a omdlel.


 

Když se ředitel školy Petr Halík dozvěděl od policie smutnou zprávu, rozhodl se varovat všechny žáky. Děti dostaly od svých učitelů přednášku o tom, že napodobovat některé kousky sdílené na internetu může být životu nebezpečné.

 

Zbytečnou smrt chlapce teď řeší i rodiče Vojtových spolužáků. Někteří považovali počítač za neškodnou hračku a teď se ptají, co vlastně mohou svým dětem dovolit.

 

Případem se zabývá i policie. Zjistila, že na smrti nenese vinu nikdo další a jednalo se o nešťastnou náhodu. Vzhledem k citlivosti kauzy ovšem policisté nepodávají žádné bližší informace.


 

Podobné případy se objevují stále častěji a některé školy už zvažují, že výuku o bezpečném chování na internetu zavedou i pro nejmenší děti.

pez, Josef Svoboda TN.cz